« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

IZLET U PODRAVINU
Autor: Irena Šuljok, 25. 10. 2017.

Legenda o Picokima , da li vam to zvuči poznato? Išli smo na izlet u Podravinu u organizaciji Učeničkog doma, tamo smo dobili nova saznanja o Legendi o Picokima, Ivanu-Lackoviću Croati, Đurđevačkim pijescima.

U autobusu su djevojke pripremile referate s opisom što ćemo posjetiti, kako bi učenici imali određena predznanja. Prvo smo posjetili Stari grad i interpretacijski centar koji govori o legendi na moderan i zanimljiv način. Oduševio nas je multimedijalni prikaz bitke. Šetali smo i  Etno selom i divili se različitim životinjama. Naravno najviše su nas oduševile deve. One izvorno ne pripadaju ovom kraju, nabavljene su kao turistička atrakcija i to je pun pogodak. Krenuli smo prema Đurđevačkim pijescima koje također nazivaju Hrvatskom Saharom, to je zemljopisno botanički rezervat. Nakon kratkog pješačenja došli smo na vidikovac gdje nas je vodič ukratko upoznao s povijesnim nastajanjem istoimenih pijesaka. Dolazimo u selo Batinske gdje je rođen samouki slikar i umjetnik Ivan Lacković-Croata, po kojemu je nazvana škola u Kalinovcu, no i stara škola koja je trenutno galerija ,,Ivana Lackovića-Croate'' gdje su izložena njegova djela i skulpture. Zatim smo se uputili na rijeku Dravu gdje smo  prešli preko visećeg mosta te se vozili preko rijeke na skeli. Uživali smo u prirodi, ali tek je slijedio najzanimljiviji dio, Daruvarske toplice gdje smo svi uživali u kupanju i međusobnom druženju. Povratak kući bio je neminovan, ali ostat će nam uspomene.

novinarka: Ivona Santo