« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

božićni program
Autor: Irena Šuljok, 17. 1. 2018.

SRETAN BOŽIĆ, DOBRI LJUDI

Božićna priredba u Domu označava kraj prvog obrazovnog  razdoblja i odlazak kući na blagdane. To je zapravo blagdan Božića u našoj ustanovi, gdje sve počinje puno ranije kako bi se  svi mogli zajednički radovati rođenju Gospodina, dok smo još svi zajedno kao velika domska obitelj.

Sve je počelo s adventom. Tada smo imali niz radionica na kojima smo izrađivali ukrase, čestitke, adventske vjenčiće i aranžmane. Borove smo ukrasilii već oko sv. Nikole, a posebni ugođaj davale su brojne lampice u prostoru dvorišta. Tamo svijetli svaki grmić i drveće, a posebno je ukrašena sjenica i saonice Djeda Mraza s pripadajućim jelenkom od žice. Sve to pripremilo nas je za božićnu svečanost.          Ove godine priredba je nosila naziv SRETAN BOŽIĆ, DOBRI LJUDI. Pripremila ju je odgajateljica  M. Lukšić uz pomoć učenik., pomagala je i odgajateljica I. Šuljok. Sadržavala je i kraći dramatizirani dio pod nazivom PRAVI BOŽIĆ. Tu su naši učenici pokazali svoje glumačke vještine. Posebno se istakao Z. Mijadžiković u ulozi skromnog pastira kao i S. Galešić, S. Bizomec u ulozi anđela, L. Biondić u ulozi neuke zvijezdice, tri kralja: P. Marenić, I. Slijepčević i A. Paunović, također su odradili svoju dionicu. Imali smo i uprizorenje dolaske Marije i Josipa s Isusom u štalicu. To su bili A. Đilas i M. Margić te pripadajuća lutka koja je imala ulogu novorođenog mesije. Sve je bilo prema očekivanjima, kako dolikuje ovom velikom kršćanskom blagdanu. Nešto smo i naučili, npr. kako se pravi Božić razlikuje od onog popoularnog, potrošačkog Božića.

Ravnateljica je podijelila darove i nagradila zaslužne pojedince. Mi smo se malo zabavili uz glazbu i otišli smo kući u raspoloženju blagdanskog mira i praštanja. Punog srca i velikih očekivanja od sljedeće Nove Godine.