« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

KULTURNA BAŠTINA MOGA KRAJA
Autor: Irena Šuljok, 26. 9. 2018.

Na programu iz područja KULTURA ŽIVLJENJA, prezentirala sam kulturnu baštinu moga kraja, ja živim u Krapju.  Događanja u mom mjestu ponavljaju se iz godine u godinu.

Ove godine smo mogli upoznati različita kulturno-umjetnička društva. Oni su nam pokazali plesove, glazbu i običaje koji se čuvaju kao tradicijska baština. Imali smo i različita sportska natjecanja. Održala su se i natjecanja u kuhanju gulaša i pripremi pečene ribe na roštilju. U drugom dijelu dana naši gosti mogli su uživati u vožnji brodom, te u vožnji kolima, brodom te u vožnji sa konjskim zapregama. Navečer smo se svi zabavljali uz tamburaše. To je bio moj primjer kulturne, nematerijalne  baštine koji sam prezentirala na posebnom programu u domu. Zatim su se drugi učenici uključivali sa svojim primjerima i objašnjavali što je važno u njihovom kraju.  Matea je opisala djelovanje KUD-a , Mihael, trodnevnu svečanost VOLODERSKE JESENI, saznali smo ponešto o LIPOVLJANSKIM SUSRETIMA. Zanimljivo je bilo i poznavanje geografije, učenici su u uvodnom dijelu  trebali pokazati mjesto odakle dolaze. Tako smo se uspjeli međusobno bole upoznati.

izvijestila : Ivana Drnić