« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

Međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma
Autor: Irena Šuljok, 19. 11. 2019.

Svake godine 9. studenog obilježava se Međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma. Mi smo ga obiježili danom prepunim aktivnosti.

Najprije smo se okupili na sastanku KNJIŽNIČARA I NOVINARA i odgajateljica nam je dala  pet minuta vremena da razmislimo o asocijacijama, sve što nam pada na pamet kad se izgovori pojam fašizam i amtisemitizam. Bilo je tu i mudrih misli, ali i onih koji na prvi pogled ne pripadaju uz ove pojmove, a ipak su povezani. Razgovarali smo o pojedinim asocijacijama i pokušali si odgovoriti na pitanje : može li se takav poredak ponovno pojaviti i može li ponovno neko poželjeti napraviti novi svjetski poredak i odstraniti sve one koji nisu poželjni po nekom ključu. Odgovor je bio : NAŽALOST, MOŽE SE TO DOGODITI. Naša je budnost uvijek potrebna.

U večernjim satima druge dvije odgajateljice tu su temu obradile na suptilniji način : čitali smo iz knjige i gledali isječke iz filma DJEČAK U PRUGASTOJ PIĐAMI. Bilo je potresno. Pitala sam učenike da li se samo ja tako osjećam, ali većina je potvrdila da je na njih djelovalo to što smo saznali o Bruni i njegovom prijatelju. Premda smo se već puno puta susreli s ovom temom, ne možemo ostati hladni na „tuširanje“ plinom. Odgajateljice su željele da se zapitamo i razmislimo i to im je uspjelo. Nitko ne može reći da zna previše o ovoj temi.

Gabriela Mijadžiković