« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

PROGRAM PREVENCIJE OVISNOSTI
Autor: Irena Šuljok, 6. 3. 2020.

Borimo se protiv ovisnosti

Budući da su ovisnosti danas u svijetu vrlo aktualna tema i da se s njima možemo svakodnevno susretati,važno je puno govoriti o ovoj temi. Svi smo već puno čuli i učili o ovisnostima,ali gradivo treba ponavljati i utvrđivati u našem domu. Važno je i naučiti kako se oduprijeti nagovorima vršnjaka.

U razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježili smo Mjesec borbe protiv ovisnosti,ali nismo stali na tome odgajateljica I.Šuljak zainteresirala je članove novinarske skupine i oni su istraživali na teme vezane uz ovisnosti putem interneta i predložene literature. Temu UTJECAJ ALKOHOLA NA OBITELJ obradio je Božo Batljan, s njim je tada izlagala i Lara Somođvar sa temom UTJECAJ ALKOHOLA NA ORGANIZAM,posebno mozak.

Sljedeća tema bila je NOVE DROGE NA TRŽIŠTU,pogledali smo snimku jedne epizode PROVJERENO i nastavili smo razgovarati koliko su droge prisutne u našoj okolini i koliko ih smatramo opasnima. Učenica Martina Čop prire3dila je prezentaciju ŽAŠTO NE PUŠITI.

U drugom obrazovnom razdoblju nastavili smo s ovim temama: O TABLETOMANIJI pričala nam je Ivana Drnić,a o OVISNOSTI O INTERNETU Ana Đilas. Ovdje pripada i radionica koja je trebala naučiti učenike kako da se zauzmu za sebe i kako da se odupru nagovorima iz okoline. To smo učili kroz primjere i igranje uloga. Možemo zaključiti,treba se zauzeti za sebe i reći ovisnostima-NE.

Gabriela Borovičkić