« Ožujak 2024 »

25.03.2024. 09:08
Župan Celjak posjetio Tehničku školu Kutina
Župan Celjak posjetio je i našu školu. Više o posjetu župana pročitajte na poveznici:  http://www.radiomoslavina.hr/2024/03/zupan-celjak-posjetio-tehnicku-skolu-kutina/

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
08.01.2024. 13:37
Raspored individualnih razgovora za roditelje
Poštovani roditelji, u privitku se nalazi raspored individualnih razgovora (informacija) s  razrednicima i nastavnicima. Hvala na suradnji.

NE ZABORAVITE VUKOVAR
Autor: Irena Šuljok, 20. 11. 2017.

Okupili smo se u knjižnici. gorjela je svijeća i sve je bilo u znaku Vukovara. Na panoima su visjele su slike stradanja i ostali simboli grada. S nam je billa i naša ravnateljica koja je ukratko rekla zašto smo se okupili i pozdravila je našeg posebnog gosta. Nakon nastupa recitatora obratio nam se gost - dragovoljac Domovinskog rata iz Vukovara Damir Markuš.

Odgovarao je na pitanja iz kojih smo saznali kakvo je stanje bilo u Vukovaru zadnjih dana stradanja Vukovara, do proboja u kojem je i gospodin Markuš sudjelovao. Pričao nam je i o aktivnostima s kojima se sada bavi kao i o promociji  knjige „58“ HOS U OBRANI VUKOVARA I BOGDANOVACA u svijetu. Knjiga je objavljena 2015.da se ne zaboravi, kako kaže njen autor. Teško je opisati koliko je bilo teško braniteljima, ali i civilima u to vrijeme.

Mi smo u toku ovog programa osjetili i tugu i ponos. Na nekim licima vidjela se i suza u oku. Tako smo sa svi zajedno prisjetili stradanja i herojstva u gradu heroja, uoči obilježavanja Dana herojskog grada Vukovara. Sjetili smo se herojstva i žrtve koja je dovela do naše današnje slobode, koju moramo znati cijeniti. Svidjelo mi se kad je g. Markuš rekao da ratnici koji znaju cijenu mira, uvijek pregovaraju i oružje im je zadnja opcija. Moramo učiti od ljudi koji imaju tako puno iskustva.

izvijestila: M. Tomaić