Okupili smo se u dvorištu doma i zajedno s odgajateljicom Petrom krenuli u prvu šetnju ove godine. Prvo smo otišli do čardaka u Crkvenoj ulici gdje smo saznali ponešto o njima i kako su izrađeni. Prošetali smo još malo do groblja i do crkve i nastavili dalje prema Domu.

Drugi dan naša destinacija bili su autobusni i željeznički kolodvor. To su važna odredišta jer kod nas žive učenici putnici, koji se moraju što prije osamostaliti i pripremiti za putovanja kući. U povratku odgajateljica Petra skrenula je u slastičarnicu Kira i rekla nam je da Učenički dom časti sa sladoledom. To nas je razveselilo. Slatki trenutci nam puno znače.

Treći dan obišli smo Dom zdravlja i obje srednje škole u Kutini. Bila su to stvarno zanimljiva tri dana koja smo proveli upoznavajući grad koji sad postaje naš novi dom.

Novinarka: Tesa Ivanušević