U povodu 64. rođendana Učeničkog doma Kutina i Dana otvorenih vrata održan je svečani program – NAŠIH 64 GODINE. Program su osmislili učenici i odgajateljice našeg doma. Prikazao je sve aktivnosti, rad i trud tijekom cijele nastavne godine. Sudjelovale su razne interesne skupine – recitatori, informatičko-filmska skupina, novinarska skupina i glazbena skupina. Na kraju programa naša ravnateljica V. Vuković obratila se svim učenicima, djelatnicima i gošćama iz Vijeća roditelja i prigodno darivale učenike koji su se istaknuli u pojedinim interesnim skupinama kao i učenicima koji su postigli uspjeh na Regionalnoj domijadi u Varaždinu. U prigodno uređenom prostoru svečano smo proslavili rođendan našeg Doma.

Recitatorska skupina je ove godine obilježila razne nadnevke : od programa dobrodošlice za nove učenike, preko Dana Grada Vukovara, Božića, Uskrsa, Valentinova pod maskama, Majčinog dana, sve do programa ispraćanja maturanata.

Informatička skupina najviše se ponosi animiranim filom nagrađenim drugom nagradom stručnog povjerenstva – to je rad Davida Benčika pod nazivom NOVA U DOMU. Mentorica ovog rada i voditeljica skupine je odgajateljica Ines Gajević.

Osim nagrađenog rada informatička skupina iznjedrila je puno filmskih crtica sa različitih aktivnosti, okupljenih u filmiću za Dan darovitih učenika. Tu je i niz tema edukacije o sigurnosti na internetu, o načinu provjere informacija s internetskih stranica, o društvenim mrežama i sl.

Novinarska skupina poklanja domski godišnjak pod nazivom itd… to je časopis koji prati sva događanja u Doma, ali objavljuje i samostalne uratke svojih članova, na teme o kojima su promišljali , ili o kojima su čitali. Sami će te se uvjeriti kakve je kvalitete, uskoro ide na štampanje. Uređuje ga i vodi ovu skupinu odgajateljica Irena Šuljok.

Sportska skupina naučila je puno o starim i novim sportovima. Organizirano odlazila na treninge u osiguranu dvoranu za nogomet i badminton. Turniri u šahu iznjedrili su naše predstavnike na Regionalnoj Domijadi. Ponosni smo s onim što smo tamo pokazali, rezultati će doći u budućim godinama, važno je da smo aktivni i da treniramo. Voditeljica ove skupine je odgajateljica Petra Kovačević

Dramska skupina je ponovno bila prepoznata od stručnog žirija – osvojili su drugo mjesto sa tekstom koji su sami osmislili u suradnji sa svojom voditeljicom Džemilom Lukač pod nazivom ŠTO SMO TO UČINILI. Ponosni smo i na njihovo zalaganje.

Svi ovi radovi zapravo su poklan našem slavljeniku, Učeničkom domu Kutina koji nas prati i potiče na aktivnost.