« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

Autor: Ines Kovačević, 1. 3. 2024.

Obukli smo se u ružičasto. Zadnja srijeda u mjesecu veljači rezervirana je za podizanje svijesti i osjetljivosti na vršnjačko nasilje. U našem Domu često obrađujemo ovu temu, jer se smatramo Domom nulte tolerancije prema nasilju.

Dan ružičastih majica obilježili smo na različite načine. Sve odgojne skupine imale su po jednu radionicu na navedenu temu. Nastala su dva plakata. Posebni program Građanski odgoj, koji vodi odgajateljica Dž. Lukač, organizirala je radionicu koja se dijelom snimala i fotografirala. Na kraju programa svi su se učesnici fotografirali na stubištu, gdje su unaprijed bile postavljene aplikacije u obliku ružičastih majica, a na njima su učenici ispisivali poruke suradnje i izbjegavanja nasilja.

Učenici imaju dosta znanja o ovoj temi, znaju zašto se obilježava ovaj datum i sl., ali vještine ophođenja, reagiranje u slučaju sukoba i mirnog rješavanja razmirica, vježbaju se cijeli život.

Posebno je vidljivo da je njihova osjetljivost na bullying  preko društvenih mreža, puno manja u odnosu na nasilje općenito.

Ova je tema uvijek aktualna i vrijedna u pedagoškom radu.

Klikom na sliku pogledajte kako smo obilježili ovaj dan u našem domu.