Dan planete Zemlje
Autor: Ines Kovačević, 27. 4. 2024.

U povodu Svjetskog dana planeta Zemlje u ponedjeljak 22.4.2024., učenici I. odgojne skupine  obilježili su ga čisteći prostore doma od smeća u domskom okolišu. Učenici su osvijestili koliko je naša planeta važna, ona je naš jedini dom. Zajedno smo se zabavili čineći nešto dobro.

Učenici III. odgojne skupine sudjelovali su na pedagoškoj radionici Planet protiv plastike, što je bila i tema ovogodišnjeg obilježavanja Dana planeta Zemlje. A svi ostali zainteresirani učenici Doma su se uputili u šetnju do kutinskog bazena i poučne staze Turski stol. Iz te šetnje nastao je i video isječak o poučnoj stazi koji možete pogledati na našim ovdje.

Ovim aktivnostima potičemo učenike da budu svjesni potrošači, da smanje količinu smeća koju ostavljaju iza sebe, da recikliraju i da kritički razmišljaju o čovjekovom utjecaju na planetu Zemlju.