« Travanj 2024 »

11.04.2024. 20:06
PREDSTAVLJANJE NAŠE ŠKOLE U HOTELU KUTINA
Danas je u organizaciji Hrvatske obrtničke komore predstavljena naša škola te tvrtke Petrokemija d.d., Ziegler d.d. i Selk TDK d.d. Predstavljanje je bilo organizirano u Hotelu Kutina pred učenicima osmih razreda kutinskih škola. Nazočnima se obratio predsjednik županijske komore Tihomir Babić i gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić. U ime škole govorili su ravnatelj Boris Bertović te nastavnici struke Miroslava Pučko i Ivan Josipović. Uz svoje nastavnike bili su učenici trećih razreda Nika Petković, Korina Zdunajić i Patrik Repić koji su iz prve ruke mogli reći svoja školska iskustva.

Srednja škola Tina Ujevića Kutina
07.04.2024. 18:27
Raspored od 8. travnja 2024.

OBAVIJEST RODITELJIMA, SKRBNICIMA I UČENICIMA UZ POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE
Autor: Ines Kovačević, 30. 8. 2023.

Dragi naši učenici, poštovani roditelji i skrbnici,

Naglasit ćemo najznačajnije aktivnosti koje ćemo i ove školske godine provoditi te naglasiti ono najvažnije za uspješan početak školske godine. Ove godine u Dom je upisano 78 učenika.

Do formiranja 4. odgojne skupine ustrojene su tri odgojne skupine:

1. odgojna skupina – učenici 1.-ih i 7 učenika 4.-tih razreda – odgajateljica Džemila Lukač, prof.

II. odgojna skupina – učenici 2.-ih i 7 učenika 4.-tih razreda – odgajateljica Irena Šuljok, prof.

III. odgojna skupina – učenici 3.-ih razreda – odgajateljica Ines Kovačević, prof.

U spavaonicama su učenici  smješteni  tako da su iz istog razreda ili što manjeg broja istog razreda ili iste škole, tako da imaju iste ili slične zadatke i interese koje onda možemo uskladiti. Odgajatelji će raspored smještaja u spavaonice poslati svojim učenicima u whatsapp grupe, a u prilogu ove obavijesti objavljen je raspored s inicijalima učenika.

Za učenje smo predvidjeli sljedeći raspored:

Učionica br. 1 – učenici 1.-ih razreda

Učionica br. 2 – učenici 2.-ih razreda

Prostor ispred blagovaone – učenici 3.-ih razreda

Dnevni boravak – učenici 4.-ih razreda

Učenici uče sa svojim odgajateljima i ostaju do kraja učenja.

Vrijeme učenja – prijepodne 9-11h; poslijepodne 16-17,15h i 17,30-18,30h (od 17,15-17,30 – pauza).

Za vrijeme pauze provjetravaju se učionice.  Obavezno je pranje ruku tekućom vodom i tekućim sapunom prije ulaska u zajedničke prostorije.

Osnovne obaveze učenika su:

• Redovito pohađanje nastave
  • Redovito dolaženje na organizirano obvezno učenje (o izostancima s učenja obavještavat će se roditelji/skrbnici)
  •  Svakodnevno održavanje urednosti spavaonice prema rasporedu koje odrede odgajatelji
  • O ostalim obvezama i dužnostima, kao i pravima učenika, odgajatelji će obavijestiti učenike i njihove roditelje/ skrbnike

Nije poželjno donositi vlastitu posteljinu, jastuke i deke, jedino iz zdravstvenih ili medicinskih razloga, jer će se koristiti domska.

Teretana će se koristiti prema rasporedu koje će izraditi odgajatelji.

Novo domsko igralište koristit će se prema rasporedu koji izrađuju odgajatelji.

Svi učenici u 21,30h moraju biti u svojim spavaonicama, uz iznimku  ako koriste noćno učenje ili gledanje TV programa (uz dogovor i odobrenje dežurnog odgajatelja)

Svaki učenik treba donijeti, čašu, šalicu, lijekove ( posebice se to odnosi na osnovne lijekove –za snižavanje temperature, za bolove ukoliko ih je već uzimao i u dogovoru s roditeljima ,a ako učenik uzima propisanu terapiju obavezno je mora donijeti te je roditelj/ skrbnik dužan upoznati odgajatelja koji je zadužen za njegovo dijete o terapiji koju učenik uzima), pribor za osobnu higijenu, ručnike, papuče.

Roditeljski sastanak za učenike 1.-ih razreda održat će se u nedjelju 3.9.2023. s početkom u 16,00h u knjižnici uz kavu i kolače. Roditelj ili skrbnik  ulazi u Dom zajedno s učenikom u svrhu razgledavanja prostora i spavaonice nakon  zajedničkog sastanka novoupisanih učenika s ravnateljicom, odgajateljima i ostalim zaposlenicima Doma te roditeljskog sastanka za učenike prvih razreda sa svojom odgajateljicom. Poslije roditeljskog sastanka roditelji mogu sa svojim djetetom izaći u grad ili prema izboru, ostati još malo u razgledu u Domu prema svojoj želji.

Molimo učenike 2.-ih, 3.ih i 4.-ih razreda, da u nedjelju 3.9.2023. dolaze poslije 18,00 sati. Ukoliko imaju potrebu doći ranije zbog određenih razloga molim da to prethodno roditelj telefonskim putem javi odgajateljima. Ovo je nužno kako bi proces prihvata i program dočeka novoupisanih učenika mogao proteći u planiranom smjeru, ali i da se odgajatelji mogu posvetiti svakom učeniku osobno.

U slučaju oboljenja učenika dok je u Domu, roditelj ili skrbnik dolazi u najkraćem vremenu po svoje dijete. U slučaju spriječenosti, roditelj se dogovara s odgajateljem o daljnjim mjerama. Roditelji su obvezni informirati odgajatelje o svim događanjima i zdravstvenom stanju unutar obitelji koje mogu utjecati na zdravstveno stanje učenika.

Sve vas srdačno pozdravljamo i veselimo se novom zajedničkom životu, danima ispunjenim radošću, prijateljstvom i druženjem.

Sve nejasnoće i pitanja koja su Vam ostala nejasna , molimo da nas nazovete ili pošaljete e-mail na poznate adrese.

Vidimo se uskoro!!!

Ravnateljica Vesna Vuković, prof.

Priloženi dokumenti:
Raspored_po_spavaonicama_za_web.xlsx (15.72 KB)