Dani kruha
Autor: Irena Šuljok, 20. 10. 2014.

Kao i svake godine pa tako i ove, obilježili smo Dane kruha na već tradicionalan način. Ovo je već druga godina kako su se Dani obilježavali na novom trgu. Imali smo puno kolača, od orehnjače s višnjama i orasima do štrudle od jabuka. Također smo prodavali i rukotvorine koje smo sami izradili, kao što su sovice od vune, buketići, razne kutijice za nakit  i olovke ukrašene jesenskim motivima.

Na štandu su  naš Dom predstavljali učenici: Izabel Despot, Ana Pleše i Eugen Premužić koji su sakupili 556,77 kn. Sav taj novac ide u humanitarne svrhe, ali ove godine dio će biti usmjeren prema nabavci novih naprava za igru na novom trgu.  Naši su štandovi oživjeli trg . Tamo se moglo vidjeti puno raznih štandova s raznim plodovima, kolačima naših baka, ali ove godine bili su i štandovi posvećeni čokoladi ili npr. mlijeku. Na tom  štandu pekle su se palačinke. Najljepše je bilo to što su naši učenici  pjevali i plesali na naše narodne pjesme, uz zvukove tamburice. Prvu nagradu ove godine ponijela je Tehnička škola Kutina,  sa temo „Kesten“. Mogla bih reći da su svi uživali i saznali po koje nove recepte, a Vi ako nas niste posjetili, svakako dođite iduće godine i uživajte u glazbi, pogledu, ali i finim mirisa i okusima.

piše: Ana Pleše