Izlet u Zagreb
Autor: Irena Šuljok, 5. 11. 2014.

Svake godine u ranu jesen idemo u Zagreb. To je ujedno prvi izlet naših prvašića i prvi izlet u školskoj godini. Da bi se bolje upoznali, najbolje je otići izvan zidova našeg Doma. Sada nam već za ovakvo putovanje treba veći autobus. Ove godine smo zauzeli 67 sjedala.

Najprije smo posjetili Tehnički muzej. Tamo su nas podijelili u dvije grupe. Proveli su nas kroz rudnik, kako bi se upoznali sa načinom na koji se nekad vadila ruda. To je za nas mlade zapravo vrlo egzotično i zanimljivo. Uskoro ćemo o rudarstvu moći naučiti samo u muzejima. Također smo posjetili laboratorij Nikole Tesle gdje su nam pokazali neke najznačajnije Tesline pokuse. Neki su naučili nešta novo, a neki su poput učenika naše Tehničke škole, samo obnovili znanje. U nekim pokusima su i naši učenici, koji su se javili kao dobrovoljci  „prosvjetlili“. Zatim smo obišli stalni postav muzeja, slikali smo se  uz stare automobile, lokomotive, mlinove isl.

Nakon Tehničkog muzeja proveli smo slobodno vrijeme u Arena centru gdje smo obilazili sve ono što nas je zanimalo. Okupili smo se na ulazu u Cinestar kako bi svi zajedno ušli u dvoranu na  kino projekcije. U dvorani smo imali udobna sjedišta, platno je bilo ogromno, a ozvučenje vrhunsko. Gledali smo LABIRINT: NEMOGUĆI BIJEG. Radnja se odvijala u mogućoj budućnosti i ta nas budućnost pomalo plaši kao i mnogi efekti u filmu. Ipak svi su bili zadovoljni i sve bi rado ponovili.

Zahvaljuemo našoj ravnateljici na tome što nam je omogućila još jedan u nizu odličnih izleta.

piše: Ana Pleše