Boje ljubavi - Ljubav u povijesnim slikama
Autor: Irena Šuljok, 11. 2. 2015.

Početkom veljače u Domu počinju pripreme za jedan od važnih događaja – Valentinovo. Tradicionalno ga obilježavamo programom Boje ljubavi uz pomoć naše gošće, a moglo bi se reći domaćice i suorganizatorice Nade Ajazaj. Ove godine smo se vratili u povijest, te pokazali publici kako su nekada ljubili hrabri junaci i likovi iz bajki. Saznali su kako su muze inspirirale pjesnike. Zahvaljujući  našim učenicama koji su  utjelovili  likove Petrarke i Betriće, Tristana i Izolde, Romea i Julije, kraljeva i kraljica, prinčeva i Trnoružice te Petara Pana i Zvončica i naša publika je putovala s nama kroz vrijeme.

Dobili smo podršku pročelnice za društvene djelatnosti Grada Kutine JASMINKE MOLNAR i zamjenika gradonačelnika Kutine DAMIRA PETRAVIĆA.

Ljubav je emocija koju najbolje možemo izraziti pjesmom, pa su tako i naše emocije došle u prvi plan uz pomoć naših glazbenih gostiju – Igora Mutića i Mateja Vukovića. Jedna od naših gošći bila je i kutinska etnologinja SLAVICA MOSLAVAC koja nam je ispričala kako se nekada slavilo Valentinovo. Imali smo i junake sa slasticama, oni su MARINKO BOŠNJAK nagrađivani art chef majstor u RH i njegov asistent Igor Jurić koji su sa spretnim rukama i s puno mašte napravili ljubavne zalogaje. Naši gosti amatersko kazališna skupina BESKUĆNICI pod vodstvom profesora Ante Juretića pokazali su nam da ljubav ne ograničava ni starosna dob. Izveli su jednočinku BRAČNO SAVJETOVALIŠTE.

No ipak, moglo bi se reći da su našu publike osvojile djevojke iz  Doma noseći reviju koju je pripremila modna dizajnerica NADA AJAZAJ. Za kraj, naša ravnateljica VESNA VUKOVIĆ podijelila je male znakove pažnje i obratila se publici s par riječi. Ispričala je kako je Dom naša druga obitelj i kako ovakvim programom želimo pokazati šta sve radimo u Domu i koje sve sposobnosti imamo, a ne mogu se upoznati samo kroz školovanje. Nakon programa družili smo se na domjenku uz naše glazbenike. Nadamo  se da se publika dobro provela ploveći s nama kroz povijest i suvremenost te da će se u istoj atmosferi vratiti iduće godine.

Piše: Ana Pleše

Preostale fotografije pogledajte u galeriji slika OVDJE.