Otvorenje izložbe fra Ivan Bonifacije Pavletić (1864 -1897)
Autor: Irena Šuljok, 13. 2. 2015.

U Učeničkom domu Kutina sinoć je, 12.2.2015. godine, otvorena izložba o fra Ivanu Bonifaciju Pavletiću. Na otvorenju su sudjelovali g. Dragutin Pasarić, sestra Mirijam Kuštreba i voditeljica knjižnice u Osnovnoj školi Zvonimira Franka  gđa. Ana Demut koja je ujedno i začetnica ideje ove izložbe i njenog puta po školama u našem kraju. Tema izložbe je život, rad, učenje i poslanje fra Ivana Bonifacija Pavletića.

Sve što smo saznali o Družbi Sinova Bezgrešnog Začeća i o fra Bonifaciju Pavletiću, za kojeg je započela službena kauza za podizanje na čast oltara, saznajte na način da posjetite našu izložbu.

Želimo Vam prenijeti naše utiske koje je ova izložba ostavila na nama. O životu, školovanju, pobožnosti, skromnosti i posvećenosti drugima, bližnjima i potrebitima vrlo nadahnuto nazočnima je govorio g. Dragutin Pasarić, a pri tome nastojeći učenike  voditi prema eksponatima na izložbi.

Sestra Mirijam nam je rekla da svi ovi napori nemaju svoj smisao, ako ne naučimo nešto iz života fra Bonifacija. To znači da trebamo učiti o skromnosti, predanju  i požrtvovnosti. Živjeti za druge znači živjeti puninu života. Sestra je saznala u Rimu u kući Družbe da je fratar koji je u Družbi od 1930.g. već tada čuo za fra Bonifacija koji je umro na glasu svetosti.

Što sve Kutina i rodna Zbjegovača čini za Bonifacija i što on može učiniti za nas, uvjerite se sami.

Piše: Irena Šuljok