Izvještaj s posjeta galeriji
Autor: Mario Hoško, 28. 9. 2015.

U Kutini dana 10.09.2015.god. u pratnji odg. Džemile prva odgojna skupina krenula je prema Galeriji Muzeja Moslavine. U 17:00 h okupili smo se ispred galerije i uz puno smijeha dočekali gospodina prof. Mladena Mitra, otključao nam je galeriju i nakon uvodne riječi  krenuli smo u razgledavanje izložbe Gaelle Gottwald.

Umjetnica je Kanađanka, hrvatsko-indijskog porijekla, što je vrlo neobično. Odrasla je u sedam različitih zemalja, živjela je u 13 gradova i proputovala veliki dio svijeta. Danas se najviše bavi slikarstvom i ilustracijom, te izradom ekološkog nakita. U svojoj kratkoj, ali intenzivnoj biografiji okušala u posve različitim poslovima, bila je producentica dokumentarnih filmova u studiju Cinecittà u Rimu,kustosica u New Yorku i još mnogo toga. Nekoliko godina je putovala svijetom,  radeći i surađujući s lokalnim zajednicama, od Mozambika preko Italije do Indonezije, ostvarujući projekte koji su se bazirali na tradicionalnim obrtima, koristeći umjetnost kao sredstvo osnaživanja.
Djela koja smo vidjeli su izrađena su u tehnikama akrila, drvoreza, batika i u kombiniranoj tehnici . Posebno i se svidjelo slika Bollywoodski snovi, napravljena je kombiniranom tehnikom. Svidjela mi se ta slika jer je neobična i smiješna. Svaka od njenih slika kao da priča neku neobičnu priču. Svidjelo nam se u muzeju jer nas je   prof. Mitar vodio u ležernom tonu s puno duhovitih napomena (osobito oko njegovih tenisica). Zahvaljujemo našem domskom fotografu Tomislavu Kušanu na vrlo dobro obavljenom zadatku, također zahvaljujemo našoj odgajateljici što nas je odvela na zabavnu i lijepu izložbu.

izvijestila: Nika Pelegrin