BOJE LJUBAVI - „POKAŽIMO LJUBAV PJESMOM, A NE FEJSOM“
Autor: Mario Hoško, 16. 2. 2016.

„Pokažimo ljubav pjesmom, a ne fejsom“ bio je ovogodišnji naziv Boja ljubavi koje se već tradicionalno organiziraju povodom Valentinova. Ove godine, po prvi puta, priredba je održana u maloj dali Pučkog otvorenog učilišta Kutina. Osim što je sala bila odjevena u boje ljubavi, bila je odjevena i gastronomskim ljubavnim užitkom u vidu raznih voćno-čokoladnih kupova za koje se svake godine brine naš stalni gost -  masterchef Marinko Bošnjak. Osim njega, naši gosti su bili članovi Amaterskog kazališta „Beskućnici“ koji su nam pokazali ljubav na temelju isječka iz „Cvjetne ceste“ pod nazivom „Ah, ta ljubav“ autora Ante Juretića. Gospođa Slavica Moslavac, ravnateljica Muzeja Moslavine, pokazala nam je rukoljub, te sa vokalnim sastavom Rusalke zapjevala. Naš glazbeni gost Saša Begović Matošković za nas je odsvirao i otpjevao nekoliko pjesama. U goste smo pozvali i kutinske balerine koje su nam izvele dvije točke iz baletne predstave „Bajadera“ – „Ples sa vrčem“ i solo točka „Gamzati“. Naši učenici recitirali su pjesme poznatih nam pisaca koji su pokazali svoj način ljubavi i kako je doživljavaju. Osim njih, naš učenik Matija Moćan osmislio je scensku igru „#Ljubav“ te je on pokazao ljubav kakvu danas čujemo, vidimo i čitamo putem različitih medija.

Pronašli smo i nešto oku ugodno, a to su bile naše manekenke i manekeni koji su već tradicionalno kao i svake godine nosili kreacije naše kutinske modne dizajnerice Nade Ajazaj. „Uz brojne događaje koje Učenički dom organizira ovo je jedan od onih koji je namijenjen široj javnosti i posebno mi je drago što je svake godine ovako dobro prihvaćen”, rekla je naša  ravnateljica uz zahvalu svim djelatnicima iz područja kulture na potpori u programu i odazivu na ovu priredbu. Na našem programu kao gost nazočio je i kutinski dogradonačelnik Damir Petravić koji je pohvalio rad i kreativnost našeg Učeničkog doma, jedinog takvog doma na području Sisačko-moslavačke županije.

Piše: Ana Pleše

Više fotografija pogledajte u galeriji fotografija OVDJE.