RADIONICA ADAPTACIJE
Autor: Mario Hoško, 29. 9. 2016.

Svake godine našoj se maloj domskoj zajednici, pridruže novi članovi, to su naši prvačići. Kako bi se bolje upoznali, upriličimo uvijek nekoliko zajedničkih sastanaka. Radionice adaptacije ove godine vodi odgajateljica Irena.

Igrali smo igru VJETAR PUŠE, opisivali smo se uz pomoć prvog slova svog imena i crtali svoje dlanove na papiru. Na dlanovima smo istakli svoje dobre i loše osobine i zapitali se šta volimo, a šta ne volimo.

Sve to izgleda jednostavno i mi to doživljavamo kao igru, ipak kad bolje razmislimo , nešto smo i naučili. Pokazalo se da imamo puno sličnosti,  ima i razlike među nama, nitko nije isti i nitko nema „isti dlan“. Kao što se razlikujemo po temperamentima tako i ove razlike mogu biti naša prednost. Tada sam spoznao da su naše razlike, naša snaga.

Krojile su nas različite kulture i zajednice, a sada mi tvorimo jednu zajedničku, domsku zajednicu. Kao što naša ravnateljica kaže “svi smo jednaki, a opet različiti“.

izvijestio: Matija Moćan