DANI KRUHA I DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Mario Hoško, 17. 10. 2016.

Ove godine započeli smo s radionicama već u mjesecu rujnu. Najprije smo prikupljali različite plodove iz prirode koje su učenici donijeli od kuće ili prikupljali prilikom šetnje gradom. Članovi naše novo formirane skupine PROGRAM KREATIVNOSTI, pokazali su se vrlo kreativni ove godine.

Najprije smo dekorirali staklene čaše, zatim smo drvene okvire za slike dopunili žitom i različitim zrnjem. Izrađivali smo aranžmane i vjenčiće u jesenskom raspoloženju, od različitih jesenskih plodova. Imali smo i radionicu ISPECI KRUH SVOJ SVAKIDAŠNJI. Kuharice su nam umijesile krušno tijesto, a mi smo se pokušali izraziti i tradicionalno smo ukrašavali kruh.

Svanuo je lijep jesenski, sunčan dan i mi smo se uputili na štand koji je već bio obilježen kao štand Učeničkog doma Kutina. Kutinjani su se u velikom broju  odazvali na ovu manifestaciju, koja  je već tradicionalna. Sav dobrotvorni prilog bio je namijenjen djeci u Oborovu.

Trg je odisao jesenskim bojama i mirisima. Štandovi su bili bogato ukrašeni i na njima su se mogli naći razni starinskih uporabni predmeti. Sve je bilo prepuno tradicionalnih domaćih proizvoda iz našeg kraja. Uhu ugodna glazba i tradicionalne nošnje oplemenile su ugođaj.

Naš štand dao je doprinos ovoj humanitarnoj akciji sa prikupljenim sredstvima. Ova manifestacija uvijek uljepša početak jeseni u našem gradu.

izvijestio : Matija Moćan