Boje ljubavi
Autor: Irena Šuljok, 18. 2. 2019.

LEPEZA LJUBAVI naziv je ovogodišnjeg programa Učeničkog doma povodom obilježavanja blagdana Valentinova. Prigodni program je naš doprinos zbivanjima u Gradu i zapravo, oblik suradnje s lokalnom zajednicom.

Prigoda u kojoj odgajatelji voditelji izbornih programa pripremaju različite izričaje u dramskom, plesnom, recitatorskom, glazbenom te ih uobličuju u jedinstveni program ,koji je ove godine objedinila i osmislila odgajateljica Irena, koja nas uvijek iznenadi svojom kreativnošću  i inovativnošću.

Program se pod zajedničkim imenom BOJE LJUBAVI održava već jedanaestu godinu. Stalna nam je suradnica u ovom projektu Nada Ajazaj . Ona sa svojim modnim kreacijama oprema naše djevojke, šije im po mjeri i po zadanoj temi, vodeći računa o nizu detalja. Ove godine tema revije bili su društveni plesovi. Trebalo je prošetati kroz prostor i vrijeme i prikazati samu suštinu nekog razdoblja , prikazati obilježja plesa i mode toga vremena. Učenice su izlazile uz pripadajuću glazbu i sa svojim kavalirima izvodile  karakteristične korake, a koje  nam je osmislila naša plesna suradnica Klaudija Ožanić.

Našu učenici sudjelovali su u recitalu koji je opisivao ljubav u svoj svojoj lepezi,ljubav u širem značenju. Dramatizirani dio izveli su DOBRI DEČKI, kakav je naziv, takvi su i izvođači Rene i Zvonimir. Sudjelovala je i naša plesna skupina. Kao gosti pridružile su nam se  učenice OGŠ  Borisa Papandopula Lorena Pavić i Ana Ladović  na instrumentima klaviru i bisernici uz svoje profesore Lenu Vujičić, Svetlanu Krajnu i Mateja Vukovića.

Kao i svake godine u goste nam dolaze balerine POU Kutina te nam se plesom izrazila Veronika Sabljak.

Kao stručna suradnica svake godine gošća nam je i g-đa Slavica Moslavac kojoj je zadatak proširiti znanje  nazočnih o zadanoj temi , a ove godine poučila nas je o nastanku društvenih plesova.

Ove godine proširili smo našu suradnju i s rasplesanim kutinskim mažoretkinjama pod vodstvom Ana Marije Benčić koje su  pokazale visoku uvježbanost i motiviranost , a naša suradnja nastavlja se i dalje.

Završili smo s narodnim plesovima uz KUD Banova Jaruga i s njima smo se nastavili družiti na malom domjenku  uz slastice iz domske kuhinje. Boje ljubavi i plesna glazba, još će nam dugo ostati u sjećanju.