Autor: Irena Šuljok, 27. 2. 2019.

Obilježili smo Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja tzv. RUŽIČASTE MAJICE.

Evo kako smo se pripremili. Povjerenstvo za učenje napravilo je plakat-poziv kako bi se svi učenici pripremili u prethodnom tjednu. Zatim smo načinili plakat RECI NE NASILJU sa rečenicama koje su osmislili sami učenice, a odnose se na ideju da je nenasilje jače od nasilja.

Značenje ovog datuma objašnjeno nam je na plakatu Povjerenstva za kulturu.

Evo kako je izgledao današnji dan 27.2.2019. Učenici su obukli ružičaste, pinki i rozaste  majice, sve u svrhu da pokažu kako nasilje ne žele tolerirati. Pridružili su nam se i djelatnici Doma svi od ravnateljice do osoblja u kuhinji i oni su se  željeli pridružiti ovoj akciji. Načinjena je zajednička fotografija, prigodni okvir napravljen je u suradnji članova informatičke skupine s odgajateljicom voditeljicom Ines Kovačević.

Za kraj dana u večernjim satima predviđena je radionica s igrom PROĐI KROZ BEDEM i filmskim materijalom koji će nam ukazati na nasilje u našoj školskoj svakodnevici. Ovu radionicu zajedno su osmislile odgajateljice Irena I Džemila.

Svi smo se okupili kako bi pokazali da želimo biti dio kulture mira i tolerancije , da znamo što je to empatija i da želimo asertivno komunicirati. Ne želimo pasivno promatrati kako se nasilje širi u školskim ustanovama i u obližnjim dvorištima, ovo je naš protest i naš skromni doprinos.