POZDRAV IZ ROVINJA
Autor: Irena Šuljok, 22. 5. 2019.

Došli smo u Rovinj negdje oko 12 sati, nakon ugodne vožnje, udruženi s učenicima iz Ivanić Grada u zajedničkom autobusu. Smještaj nas je ugodno iznenadio, nismo očekivali tako lijepe kućice sa samostalnim ograđenim dvorištima, koja će postati mjesto našeg intenzivnog druženja. Naselje, pogled i pristup moru , također nas je oduševio. Iskoristili smo bazen i isprobali temperaturu mora, odmah po dolasku.

Navečer smo provjerili kvalitetu ponuđenog programa. Svidjela nam se prvonagrađena recitacija ( i recitator ) kao i nagrađene scenske točke. Sve su bila dobre, prvonagrađena  ZLOČIN I KAZNA, bila je duhovita i zato nam se najviše svidjela. Druge večeri imali smo i mi nastup u plesnom izrazu, radi male nervoze nismo baš pratili sve točke , ali  stvarno smo uživali uz one izvedene u glazbenom izrazu.

Naš nastup je prošao bez greške i mi smo sebi bili dobri, energični i zabavni s našom pričom prelaska robota u ljude. Mi smo u svojim očima pobjednici. Ne treba nam za to dokaz izbornog povjerenstva.

Bilo je puno dobrih točaka i teško je bilo izabrati. Naša je pobjeda što smo bili na državnoj  Domijadi , što smo se svi dobro slagali i dobro smo se proveli. Odgajateljica Irena je bila sa nama zadovoljna i družila se s nama. Kavu je pila u našim dvorištima , dozvoljavali smo joj i da bira glazbu koju će mo slušati.

Bilo je tako dobro da bi trebalo ponoviti, ali šteta je da su s nama i brojni maturanti, pa će to biti samo jedno nezaboravno iskustvo.

Zaboravila sam navesti ono najvažnije , treće mjesto u kategoriji instalacija ODIJELO BUDUĆNOSTI, našeg Saše Ujčića. Čestitamo mu i nadamo se da će to ponoviti.

izvijestila : Leona Biondić