OBAVIJEST RODITELJIMA, SKRBNICIMA I UČENICIMA
Autor: Irena Šuljok, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji i skrbnici, dragi naši učenici,

naglasit ćemo najznačajnije promjene i aktivnosti koje ćemo provoditi u skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 u učeničkim domovima, a koje smo Vas zamolili da ih proučite.

Formirane su 3 odgojne skupine:

I. odgojna skupina – učenici 1.-ih razreda – odgajateljica Džemila Lukač

II. odgojna skupina – učenici 2.-ih i 4.-ih razreda – odgajateljica Irena Šuljok

III. odgojna skupina – učenici 3.-ih razreda – odgajateljica Ines Kovačević

U spavaonicama su učenici  smješteni  tako da su iz istog razreda ili što manjeg broja istog razreda ili iste škole. Kada je raspored smještaja po spavaonicama izrađen,više  nema prelaženja učenika iz sobe u sobu.

Nisu dozvoljene posjete učenicima, niti međusobne posjete učenika, niti vanjski posjetitelji, čak ni roditelji ne mogu ući u Dom. Nije dozvoljeno naručivanje hrane izvana.

Na obroke u blagavaonicu, učenje u učionicama te korištenje zajedničkih prostorija učenici idu prema rasporedu i nema miješanja (vrijedi i za učenje i blagovanje – svaka soba imat će svoj stol koji više ne može mijenjati za druge stolove).

Pri svim aktivnostima, te učenju i blagovanju razmak između učenika iz istih soba mora biti 1,5m, a iz različitih soba 2m.

Za učenje smo predvidjeli sljedeći raspored:

Učionica br. 1 – učenici 1.-ih razreda

Učionica br. 2 – učenici 2.-ih razreda

Video-sala – učenici 3.-ih razreda

Učenici uče sa svojim odgajateljima i ostaju do kraja učenja.

Vrijeme učenja – prijepodne 9-11h; poslijepodne 16-17,15h i 17,30-18,30h (od 17,15-17,30 – pauza).

Obvezno je nošenje maski unutar Doma. Obavezno je pranje ruku tekućom vodom i tekućim sapunom prije ulaska u zajedničke prostorije, a prije ulaska u Dom koristi se dezificijens za ruke postavljen na dva ulaza u Dom te dezificijens za obuću.

Ulaz i izlaz u Dom s prednje strane koriste učenici s muškog kata, a ulaz i izlaz u Dom sa strane kotlovnice koriste učenici polukata te učenice ženskog kata.

Osnovne obaveze učenika su:

• Obavezna dezinfekcija ruku pri ulasku u svaku prostoriju
  • Obavezno držanje fizičkog razmaka i između učenika i učenika i učenika i djelatnika
  •  Što kraće zadržavanje na hodnicima i stubištima (nema okupljanja)

Nije poželjno donositi vlastitu posteljinu, jastuke i deke, jer će se koristiti samo domska.

Teretana se za sada neće koristiti.

Domsko igralište koristit će se prema rasporedu.

Za sada nema dežurstava učenika na porti.

Svi učenici u 21,30h moraju biti u svojim spavaonicama, uz iznimku  ako koriste noćno učenje ili gledanje TV programa (uz dogovor i odobrenje dežurnog odgajatelja koji izrađuje raspored sjedenja i raspored prostorija).

Mjerenje temperature - obavezno 2x tijekom dana beskontaktnim toplomjerom

• Ujutro mjeri ravnateljica i tajnica, u slučaju povišene temp. ponovo se mjeri  toplomjerom učenika; navečer noćni pazitelj uz dežurnog odgajatelja.

Svaki učenik treba donijeti masku (za prvo vrijeme), toplomjer, čašu, šalicu, lijekove, pribor za osobnu higijenu, ručnike, papuče. Molimo roditelje i skrbnike da još jednom pročitaju upute HZJZ.

Roditeljski sastanak za učenike 1.-ih razreda održat će se u nedjelju 6.9.2020. s početkom u 17,00h na dvorištu, te molimo da samo jedan roditelj ili skrbnik dođe s učenikom. Roditelj ili skrbnik ne ulazi u Dom, ulaze samo učenici i zaposlenici Doma. Poslije roditeljskog sastanka roditelji napuštaju Dom.

Vrlo važno je da roditelj ili skrbnik svakog učenika u Domu (molimo da učenici 2.-ih, 3.-ih i 4.-ih razreda ne dolaze u pratnji nego ti učenici dolaze sami), potpiše Izjavu da učenik na dan useljenja nema simptome COVID-a. Molimo roditelje da preuzmu Izjavu s naše stranice, koja se nalazi u prilogu, te ih učenici potpisane donose u Dom. Oni koji nemaju mogućnost Izjavu isprintati, mogu je i rukom napisati. Također u prilogu vam se nalazi i raspored učenika po spavaonicama.

U slučaju simptoma bolesti, roditelj ili skrbnik dolazi u najkraćem vremenu po svoje dijete. U slučaju spriječenosti, roditelj daje punomoć osobi od povjerenja da preuzme dijete. Roditelji su obvezni informirati odgajatelje o svim događanjima i zdravstvenom stanju unutar obitelji koje mogu utjecati na zdravstveno stanje učenika. Svi učenici, roditelji i djelatnici dužni su pridržavati se uputa HZJZ i prilagođavati se novonastaloj situaciji.

Sve vas srdačno pozdravljamo i veselimo se novom zajedničkom životu, u drugačijim okolnostima, ali ipak zajedničkom. Sve nejasnoće i pitanja koja su Vam ostala nejasna , molimo da nas nazovete ili pošaljete e-mail na poznate adrese.

Vidimo se uskoro!!!

Ravnateljica Vesna Vuković, prof.

Priloženi dokumenti:
Izjava.pdf (563.46 KB)