Dan grada Kutine
Autor: Irena Šuljok, 13. 11. 2020.

Dan Grada Kutine, njegov 764.rođendan , proslavljen je i u Učeničkom domu Kutina.

Ponedjeljak uoči dana grada, svaka odgojna skupina je sa svojom odgajateljicom prošetala do kutinskih čardaka u našem susjedstvu. Tamo nas je čekala ravnateljica, koja je učenicima ispričala o važnosti i značenju čardaka kao graditeljske baštine grada Kutine. A skoknuli smo i do obližnje zvjezdarnice. Ravnateljica je bila presretna zbog znanja koje su učenici pokazali o čardacima, a učenici su pohvalili ravnateljicu u ovoj novoj ulozi u kojoj se našla, onoj turističkog vodiča grada Kutine.

A sve je zapravo počelo prije nekoliko tjedana kada su učenici dobili istraživački zadatak.

Svaka odgojna skupina imala je svoj zadatak I. odgojna : KUTINA U NOVOM RUHU,  II. odgojna skupina : MOSLAVAČKA GORA,  III. odgojna : KUTINA KROZ POVIJEST – NEISPRIČANA PRIČA.

Prvi razredi pošli su istraživati i snimati, druga odgojna pratila je karte i pokušala odrediti koja su joj najzanimljivija odredišta , kao da će pješačiti po Moslavačkoj gori, a učenici treće odgojne zavirili su u knjižnicu tražiti priče i legende o moslavačkom kraju.

Na kraju su nastale filmska priča o kutinskoj šetnici, igralištima i parkovima, prezentacija o Moslavačkoj gori i kombinirani audio i slikovni materijal o moslavačkim legendama i predajama.

Na sam dan rođendana Grada, to smo prezentirali, ali gost nam je bila samo naša ravnateljica, jer ne možemo pozivati goste u vrijeme pandemije. Ravnateljica nas je počastila sa slatkišima pa smo se osjećali kao na pravom rođendanu. Navečer su naši predstavnici išli puštati lampione u organizaciji Zaklade Sandra Stojić. To je bio lijepo proslavljen rođendan, unatoč svim nepovoljnim okolnostima.

izvijestila : Iva Čop