Svjetski dan knjige i Dan hrvatske knjige
Autor: Ines Kovačević, 26. 4. 2021.

Na sastanku NOVINARA I KNJIŽNIČARA odlučili smo ovaj važni nadnevak obilježiti popularizacijom knjige. Kako se danas sve manje čita, a knjiga koja se baš drži u rukama, sve više se zanemaruje, mi smo odlučili drugačije. Izabrali smo svaki jedan naslov, koji smo čitali ili nam se čini zanimljiv za čitanje i odlučili fotografirati se s njim i svima ispričati zašto nas taj naslov privlači. Fotografije smo postavili na vidnom mjestu u Domu, a napravili smo i izložbu knjiga za slobodno vrijeme i propagirali smo čitanje. Knjiga je uvijek vrijedan suputnik za naš sveukupni razvoj, može biti savjetnik, utjeha i inspiracija. Možemo učiti iz nje posredno, jer ova iz kojih učimo toliko su nas zaokupile, da smo zaboravili na dobru knjigu.

Savjetujemo svima da je knjiga dobar poklon i to se pomalo zaboravlja, a kad poklonite knjigu misleći baš da odgovara onome kojemu se poklanja, to je ujedno i znak da ste na nekoga stvarno mislili i da ga poznajete.

Vaši novinari i knjižničari