Istraživačka nastava-posjet ZOO vrtu u Zagrebu
Autor: Irena Šuljok, 13. 11. 2013.

Istraživačka nastava-posjet  ZOO vrtu u Zagrebu

Već tradicionalno u mjesecu studenom idemo na izlet.  Ovoj put osmislili smo posjet  ZOO vrtu. Krenuli smo odmah poslije škole. Iako smo već bili umorni od same škole, to nas nije spriječilo da idemo na izlet. Kako ne bi samo šeteli , ovaj posjet osmišljen je kao projektna nastava.

Podjeljeni smo na tri skupine i svaka je imala svoj zadatak.Kada smo  došli u ZOO prvo smo svi zajedno prošetali . Vidjele smo medvjede, lavove, pume, zebre, krokodile, tuljane, razne ptice, gmazove, zmije, ribe, majmune i sve ono što se tamo može vidjeti.  Kasnije smo se podijelili po skupinama i svaka  skupina je imala svoj zadatak. Neki su se  ponovno  vratili obilaziti ZOO kako bi našli odgovore na pitanja iz zadataka koje su dobili.

Jedna grupa učenika  imala  je zadatak provjeriti koje su nove životinje u vrtu, druga grupa imala je za zaduženje opisati terarij, a treća je opisla ukupne dojmove u ZOO uključujući stanje nastambi, prilaze za ljude, kompletno okruženja npr. hortikultura isl.

Ja sam bila u trećoj grupi koju je vodila ravnateljica.  Mogu se pohvaliti da je naš ukupni dojam bio dobar, ali smo uočili i neke zamjerke. Morala bi biti promijenjena i osuvremenjena nastamba za medu, prilaz za ljude kod krokodila  trebao bi biti bolje osmišljen  i prilaz kod gmazova, jer je bio jako mračan pa smo jedva vidjeli  ispod svojih  nogu. Moram se osvrnuti i na slobodno vrijeme u kojem smo se trudili obići što više trgovina, uslijedio je panoramski obilazak Zagreba i povratak kući.  Bili smo umorni, ali ipak zadovoljni  izletom.

Piše: Ana Pleše