Boje ljubavi
Autor: Ines Kovačević, 15. 2. 2022.

Sveti Valentin je kod nas u Učeničkom domu, rado očekivan svetac. Valentinovo unosi veselje i neki entuzijazam u naše prostorije. Svi su uzbuđeni. Neki pišu pisma za kutiju poruka, neki izrađuju ukrase, poklone, pomažu u ukrašavanju domskog prostora. Izrađivali smo i plakat, srca od tkanine i sve potrebno za uređivanje scene, koja je normalno, u ovo nenormalno vrijeme , ponovno bila na Domskom dvorištu.

Ipak idemo na ono najvažnije – program BOJE LJUBAVI.

Uzbuđenost je krenula s početkom veljače, kada smo saznali da nakon pune 2 godine, napokon imamo mogućnost održati tradicionalni program Boje ljubavi. Počeli smo s pripremama programa tjednima unaprijed kako bi sve bilo savršeno. Na sam dan Valentinova, okupili smo se u dvorištu doma u popodnevnim satima. Ljubav se osjetila u zraku. Program su započele naše voditeljice , Lara i Ana Marija. Nakon uvoda uslijedio je scenski izraz pod nazivom „Živa riječ“  koju su izveli Vlatko, Stjepan, David, Lucija, Kristina i Karla. Potom su na red došli recitatori, Katarina i Marino, s ljubavnom poezijom. Vrhunac programa bili su modeli koji su utjelovili ljubavne parove kroz povijest. Našli su se tu Marko Antonije i Kleopatra, vitez Tristan i princeza Izolda, vojskovođa Napoleon i Jozefina, ozloglašeni kriminalci Bonnie i Clyde zatim J.F. Kennedy i Jackie Kennedy ,te princ Harry i njegova odabranica Megan.  Naš učenik Gabrijel se pobrinuo da svaki par ima vlastitu pjesmu koja je pratila razdoblje iz kojeg dolaze.  Svaki par popraćen je gromoglasnim pljeskom.  Za kraj programa poslušali smo riječi naše drage ravnateljice i uhvatili pokoji trenutak fotografijom.

Svi su bili zadovoljni svojim nastupom, ali najponosnije su bile odgajateljice. Nakon programa, ravnateljica nas je počastila slatkišima uz večeru. Iako ni ove godine nismo bili u mogućnosti nastupati za javnost i ovako  smo doživjeli barem malo atmosfere s našeg tradicionalnog programa. Za kraj samo poručujem da koliko god se svijet mijenja kroz povijest, jedna stvar uvijek ostaje ista, a to je LJUBAV.

izvijestila : Gabriela Mijađžiković