Maškare u Domu učenika srednjih škola A.G.Matoša i UD Kutina
Autor: Ines Kovačević, 4. 3. 2022.

Bilo je zabavno. Klikom na fotografiju možete vidjeti i koliko.

Kostime smo osmišljavali tek dan ranije uz pomoć odgajateljica koje su imale neke kostime od domskih priredbi. Trebalo ih je ipak kreativno preurediti, svako prema svojoj osobnosti. Neki su se učenici potrudili i donijeli  su svoje kostime od kuće, ali ono što je najvažnije, osmislili su cijelu priču kako bi objasnili što oni predstavljaju, to su bile i najbolje ocjenjene maske.

Prosudbena komisija odredila je prve tri nagrade, a ostali su dobili utješnu čokoladu.

Najvažnije je da smo pročitali optužnicu KRNJI, PRINCU KARNEVALA. Ove godine to je predstavljala GOSPOĐA COVID . Osudili smo je na smrt spaljivanjem, a s njim trebaju otići sve naše nevolje, brige i strahovi. Ona nam je ove i protekle godine i donijela sve te nevolje, a s ograničenjima koje smo morali poštovati, krala je našu mladost. Otela nam je prisnost, dodire i zagrljaje . Preskočili smo Domijade, izlete i druženja. Želimo da se to više nikada ne ponovi, neka sve zajedno s njom ode u dim.

izvijestila : A.M. Mašić