UČENIČKI DOM KUTINA – REGISTRIRANA EUROPSKA TALENT TOČKA
Autor: Ines Kovačević, 1. 4. 2022.

U Varaždinu je 25.03.2022. održan 3.Susret registriranih Europskih talent točaka u Hrvatskoj u organizaciji Varaždinske županije i Europskog talent centra Hrvatska-Centara izvrsnosti Varaždinske županije na kojem je Učeničkom domu Kutina uručen Certifikat Europske talent točke te je tako Učenički dom Kutina primljen u Mrežu Europskih točaka za darovite.

Veliko je to priznanje za ustanovu u kojoj je smješteno 74 učenika i koja se ovime dokazala, kao Centar u kojem se darovitima i nadarenim učenicima pružaju i osiguravaju svi uvjeti za razvoj kreativno-produktivne darovitosti i osmišljavaju različiti izborni i posebni programi u kojima učenici mogu pokazati i dalje razvijati svoje kreativne sposobnosti, originalnost u izričaju, inovativnost, prezentacije rada i sigurnost na javnim nastupima, multimedijske izraze i radove, dramske, plesne i filmske izraze, sport u različitim kategorijama…

Učenički dom Kutina uključuje se u razmjenu iskustava s ustanovama širom Europe, priprema programe za prezentaciju i prikaz svoga rada, iskazuje spremnost za zajedničke projekte s europskim ustanovama kroz daljnji razvoj interdisciplinarnih znanja i kognitivnih, socijalnih, fizičkih kompetencija svakog pojedinog učenika.

Darovitost se potiče i dalje razvija kroz pružanje podrške učenicima u razvoju njihovih projekata i inovacija, uključenost u razvoj i osmišljavanje sadržaja i rada ustanove. Od odgajatelja, kao i svih zaposlenika ovi zadaci zahtijevaju spremnost za snalaženje u nepredvidivim i neočekivanim situacijama, zajedničko istraživanje i rast, socijalni interaktivni proces.

Ovime je Učenički dom Kutina na dostojan i reprezentativan način, osim svoje izvrsnosti u radu, predstavio i svoj Grad Kutinu te Sisačko –moslavačku županiju, a Certifikat je ravnateljici Vesni Vuković uručio voditelj Europskog talent Centra Hrvatska, g-din Miroslav Huđek te tajnica Međunarodnog udruženja European Talent Point Csilla Fuszsek.