45. regionalna domijada u Čakovcu
Autor: Ines Kovačević, 5. 5. 2022.

Doživjela sam svoju prvu Domijadu, već u drugoj godini srednje škole. Smatram se sretnicom jer su neki moji prijatelji tu mogućnost imali tek u svojoj trećoj godini školovanja ( novo normalno – držalo nas je sve na distanci). Sudjelovala sam sa svojim crtežom koji je nosio ime ARTIKL, nosio je i određenu poruku u potrošačkom društvu u kojem živimo, ali to sad nije tako važno, željela bi vam prenijeti svoje utiske.

Bili smo u Čakovcu, lijepom gradiću sa puno slastičarnica i ulica u pješačkoj zoni. Natjecali smo se na terenima uz Graditeljsku školu i u prostorima Učeničkog doma srednje škole Čakovec. Navijanje, entuzijazam,strepnja, smijeh, pljesak, iznenađenje, sve su to emocije koje su nas preplavljivale u toku dana, a na kraju je prevladao ponos.

Naši sportaši su se dobro držali, nisu osvojili medalje , ali nisu se ni osramotili. Dramska skupina osvojila je prvo mjesto u vrlo jakoj konkurenciji kao i Lucija sa svojom recitacijom. Plesna skupina s odličnom koreografijom Petre Stojaković  osvojila je drugo mjesto, ali u našim očima je prvak, barem radi velikog entuzijazma i truda koji stoji iza te izvedbe. Iznenadilo nas je i višestruko prozivanje za druga i treća mjesta u području multimedije, a rukotvorine – KUĆICE ZA PTICE plasirale su se na Državnu domijadu. Umorni i sretni sjeli smo u autobus, još preplavljeni emocijama, pjevali smo na putu do našeg Doma. Čestitamo svim sudionicima. Važno je barem sudjelovati na ovakvim natjecanjima, družiti se i stjecati nova iskustva.

izvijestila : Ana Marija Mašić

REZULTATI S 45. REGIONALNE DOMIJADE  ČAKOVEC 2022.

30.4.2022.

PODRUČJE: SCENSKI IZRAZ

Naziv točke: „Gospodin i gospođa Martin“

Naziv autora: Eugene Ionesco : Ćelava pjevačica (prilagođen IV prizor)

Naziv skupine:  Dramska skupina Učeničkog doma - Kutina

Ime izvođača : Leona Kolak, Marta Šušnja, Vlatko Divković, Renato Pejčin

PODRUČJE: RECITACIJA

Naziv točke: Ako možeš ostati miran…

Naziv autora: Rudyard Kipling

Ime izvođača : Lucija Oštrić

Kategorija: rukotvorine

Naziv rada: Stanica za ptice

Autorice : Dora Klarić, Lucija Oštrić

Voditeljica : Irena Šuljok, prof.

PODRUČJE: PLESNI IZRAZ

Naziv točke:Power girl

Naziv autora/ skupine: Plesna skupina Učeničkog doma - Kutina

Ime izvođača : Petra Stojaković, Eva Budimir, Kristina Kralj, Dora Klarić, Karla Mihaljević, Iva Kozić, Gabriela Mijadžiković

Voditeljica : Vesna Vuković, prof.

Kategorija: skulptura

Naziv rada: Žičani čovjek

Autor : Robert Jakelić

Voditeljica : Ines Kovačević, prof.

Kategorija: fotografija (photoshop)

Naziv rada: Novo normalno

Autorica : Laura Gavranović

Voditeljica : Ines Kovačević, prof.

3. MJESTO

Kategorija: skulptura

Naziv rada: Moja mala Venera

Autor : Matija Pilipović

3. MJESTO

Kategorija: instalacija

Naziv rada: Dvorište u novom normalnom

Autor : Matija Randić

Voditeljica : Irena Šuljok, prof.

Scensko područje GOSPODIN I GOSPOĐA MARTIN- IV. prizor iz Ioneskove Ćelave pjevačice – prvo mjesto na Regionalnoj domijadi u Čakovcu. Pitali smo članove naše dramske skupine: KAKAV JE OSJEĆAJ  OSVOJITI PRVO MJESTO?

Onog trenutka kad su nas prozvali, kroz naša tijela prošli su trnci. Osjećaj pobjede s vrlo dobrom konkurencijom, neopisiv je. U trenutku kad smo se svi spuštali prema pozornici da primimo nagradu, sva napetost koja se još ostala u nama, trema i isćekivanje, pretvorili su se u osjećaj ponosa i suze su same krenule.

Ovakvo iskustvo svima bi poželjela, jer oni koji to sami nisu iskusili, ne mogu znati o čemu govorim.

Sada se radujemo državnom natjecanju i sigurno je da ćemo dati ono najbolje od sebe.

izvijestila: Leona Kolak