Bili smo na predavanju ˝Prva proljetna noć ˝ u planetarij tehničkog muzeja i na kazališnoj predstavi ˝Spektakluk˝u kazalištu Kerempuh
Autor: Irena Šuljok, 21. 3. 2014.

Izlet dramske skupine u Zagreb

Sjedimo u razredu i gledamo na sat i samo čekamo 12:20, kada će zvoniti da možemo krenuti  na izlet. Napokon, kada je zvonilo uputili smo se u Dom. Obavili smo tuširanje, ručak… a nakon svega toga,  mogli smo se uputiti na željeznički kolodvor. Morali smo malo  pričekati vlak, jer je naravno, kasnio. Kada je stigao, smjestili smo se na naša rezervirana mjesta, neki su stavili slušalice u uha, neki su učili, neki pričali, ali uživali smo na putu prema Zagrebu . Vozili smo se jako dugo, dulje nego inače zbog toga što su slagali prugu.

Kada smo došli u Zagreb, dogovorili smo se s ravnateljicom gdje će mo i koliko dugo provoditi slobodno vrijeme. Neki su sa najviše veselili posjeti Tehničkom muzeju i planetariju te predavanju PRVA PROLJETNA NOĆ. Ondje smo  saznali puno toga, a  doživljaj proljetnog neba nemoguće je opisati. Uživali smo i u  šetnji gradom i vrijeme nas je odlično poslužilo.

Tako smo upoznali s nekim zgradama kao što je HNK, Pravni fakultet, Muzička akademija, Meštrovićev zdenac i brojne poznate zagrebaćke ulice za koje smo čuli, a nismo ih upoznali.

Došlo je i  vrijeme koje smo najviše očekivali, predstava u kazalištu Kerempuh. Svi smo se sastali ispred kazališta kako bih vidjeli predstavu Spektakluk. Kada su se vrata napokon otvorila, ušli smo unutra i sjela na svoja mjesta. Nije bilo zastora koji bi se podigao, kako bi znali da je predstava počela, već se na ekranima počeo prikazivati kratak uvod sa uvodnom pjesmom Spektakluka. Onda su se na pozornici pojavili Rene Bitorajac i Tarik Filipović. Cijelo kazalište je odzvanjalo smijehom nazočnih  gledatelja  koji su uživali u predstavi. A znate onu uzrečicu „nakon smijeha dolaze suze“?Tako je i bilo, radi  tužnog kraja cijele priče. Nakon  predstave ponovo smo se našli ispred kazališta i pričekali glumce da izađu, kako bi se mogli slikati s njima. Izašao je  Rene koji se slikao sa svima nama i podijelio par autograma.

Kada smo se našli u vlaku za Kutinu, svi smo pričali svoje doživljaje  o predstavi i ponovo se smijali. Mogu reći da je izlet bio odličan i da će nam sigurno ostati u sjećanju, rado će mo još koji put otići pogledati neku predstavu.

Treba napomenuti da je izlet nagrada učenicima dramske skupine i njihovim suradnicima za sudjelovanje u programu Sv. Nikole za najmlađe članove udruge OSI. Ovaj program realiziran je pod vodstvom naše ravnateljice pa nam je ona i osigurala ovaj lijepi izlet.

novinarka : Ana Pleše