Posjet gradonačelniku u Dječjem tjednu
Autor: Ines Kovačević, 7. 10. 2022.

Jednog sunčanog utorka u sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna, bili smo pozvani od strane gradonačelnika Kutine Zlatka Babića u Gradsku vijećnicu Grada Kutine.

Skupili su se predstavnici škola, sportskih udruga i ostalih udruga koje djeluju u Gradu. Bili su tu i vrtičanci i učenici s poteškoćama u razvoju. Svi smo se osjećali važno i malo pod tremom što će gradonačelnik saslušati naša pitanja, a imali smo ih puno.

Ukratko smo ostalim prisutnima predstavili naš Učenički dom, jer je važno da se čuje koliko smo kreativni i inovativni. Postavili smo nekoliko važnih pitanja koja su nas zanimala, kao npr. hoće li u skorijoj budućnosti biti izgrađen gradski unutarnji bazen. Odgovor nas nije zadovoljio, ali shvaćamo da je to jako velika investicija i da grad kao Kutina, ne može sam podnijeti taj financijski izdatak. Drugo pitanje koje smo postavili bilo je o problemima s javnom rasvjetom u Crkvenoj ulici, gdje se nalazi učenički dom. Gradonačelnik je rekao da nije upoznat da postoji problem, ali da će provjeriti. te da se zbog anglomeracije znaju dogoditi neki nepredviđeni problemi. Zadnje pitanje koje smo postavili, bilo je o budućim projektima za mlade u gradu Kutini. Gradonačelnik je naveo brojne projekte koje je grad realizirao, te zaključio da je gradu tijekom planiranja projekata iznimno bitno da uvijek bude nešto i za mlade.