Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje i jesenski projektni dan
Autor: Ines Kovačević, 17. 10. 2022.

Dani kruha i Dani zahvalnosti  za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Tada nam jesen prikazuje bogatstvo raznih boja u prirodi koja nas okružuje, kao i bogatstvo plodova zemlje koji nas prehranjuju.

U prostoru našeg doma postavili smo izložbu kreativnih uradaka s plodovima jeseni i zemlje koje su donijeli naši učenici, kruha i krušnih proizvoda, koje su umijesile vrijedne ruke naših kuharica i učenika. Postavili smo prigodne plakate o jabukama, o jesenskom cvijeću i sjemenkama.  Na inicijativu gđe. ravnateljice Vesne Vuković,   12.10.2022. imali smo projektni dan TIHO, O TIHO GOVORI MI JESEN  uz gošću, gđu Vidiček- Dam kao voditeljicu kreativne radionice PRINT JESENJIM LIŠĆEM. Nastali su vrlo maštoviti radovi u krasnim bojama jeseni. Radionici je prethodio mali uvod koji su napravile naše recitatorice, ali važno je naglasiti da se dio programa odnosio na samostalne pjesničke uratke naše učenice  L.R. Zec. Ponosni smo što je ona učenica prvog razreda. Recitatorice Sara i Iva također su nove nade naše recitatorske skupine.

Dan prije radionica KRUH MOGA KRAJA izazvala je veliko zanimanje naših učenika. Ponuđeno im je krušno tijesto koje su oblikovali i ukrašavali prema običajima u njihovom kraju. Radovali smo se kada su naši kruščići izašli iz pećnice.

Ti su krušni proizvodi kao i radovi sa kreativnih radionica na temu jeseni našli svoje mjesto na prigodnoj izložbi.

Jesen je donijela toplinu i radost u prostore Učeničkog doma Kutina.

Iva Mijadžiković