Glumac Ivan Ožegović gost u našem domu
Autor: Ines Kovačević, 1. 12. 2022.

U okviru projekta „Šutnja nije zlato – knjigom i razgovorom do rješenja“, sinoć je održan volonterski program „Nije lako biti tinejdžer“ u Učeničkom domu – Kutina, u kome  je uživo gostovao glumac Ivan Ožegović, najpoznatiji po ulogama u serijama – „Crno –bijeli svijet“, „Počivali u miru“,  te filmovima „Broj 55“, „Winnetou 3“, „F 22“, „Mrtve ribe“, a ima i kazališnih projekata i uspjeha.

Dugogodišnji je suradnik agencije za odgoj i obrazovanje s kojima surađuje već niz godina kao predavač glume na „Novigradskom proljeću“.

S Ivanom smo se susreli na Noći kazališta u Kutini, 21.11.2022., kada nas je oduševio svojom monodramom "10 pjesama koje su označile kraj mog ljubavnog života“. Moramo se pohvaliti da su tada  glumili i naši učenici članovi dramske skupine Učeničkog doma – Kutina: Marta Šušnja, Leona Kolak, Renato Pejčin, Vlatko Divković, izvodeći scenski prikaz „Gospodin i gospođa Martin“.

Sinoć nam je naš gost Ivan bio gost u našem domu te u vrlo otvorenom i interaktivnom obliku komunikacije  odgovarao vrlo iskreno, zanimljivo, inspirativno i nadahnuto na naša mnogobrojna pitanja, od kojih možemo izdvojiti ona o načinu svladavanja treme i straha, izbora o načinu provođenja slobodnog vremena pa sve do nabrajanja omiljenih filmova, serija, kazališnih predstava, likova u serijama… Zapravo, Ivan nam je odgovorio na sva pitanja, ali na tako drugačiji, novi i nadahnuti način da nismo primijetili kako i kamo je vrijeme nestalo. Ono nam je otišlo, ali smo toliko u njemu uživali i dobili  toliko verbalnih i neverbalnih informacija, da nam se čini kako je to bilo darovano vrijeme sa ciljem našeg napretka, našeg preispitivanja  i odluka, i načina ponašanja, i posljedica loših odabira, ali načina otklanjanja tako  da postanu pokretači našeg unutarnjeg, osobnog napretka.

Ivan nas je naučio koliko je važno čitati dobre knjige, gledati dobre filmove, donositi dobre odluke za svoj daljnji život, ali na novi način, način koji je nama mladima toliko blizak i razumljiv. Ivan govori našim jezikom, misli našim mislima, šali se našim šalama, ali nas pri tome uči…uči kako  biti bolji, odgovorniji i prema sebi i društvu, kao biti sretniji i zadovoljniji samim sobom. Jedino je to bitno- znati da si dobro učinio, a ako nisi da imaš uvijek priliku ispraviti, samo moraš biti svjestan pogreške.

Naravno, program su vodile naše novinarke Ana Marija Mašić i Gabrijela Mijadžiković, uz moderatoricu, našu ravnateljicu.

Naše druženje  nastavilo se na večeri na koju smo pozvali Ivana, koji se rado odazvao i pohvalio rad naših kuhara, a prolazeći našim domom ustvrdio kako nam je prelijepo u njemu. Samo mi to znamo, zadovoljni smo i on je to vidio.

Ovakav gost više nije naš gost, on je odsad naš prijatelj i želimo ga što prije ponovno vidjeti, a tek doći na neku njegovu predstavu….jedva čekamo.

Predivna i inspirativna večer za sve nas…