Večer dobrodošlice
Autor: Irena Šuljok, 26. 9. 2014.

Ove školske godine u našu domsku obitelj stiglo je 17 novih učenika. Da im uljepšamo boravak odlučili smo im prirediti večer dobrodošlice. Svakom učeniku dodijelili smo jednog anđela čuvara i da mu pomogne u snalaženju, u cilju boljeg i bržeg prilagođavanja. Sve je počelo oko 17 sati kada smo počeli svečani program. Naša recitatorica Gabrijela Galko izvela je recitaciju „Anđele“ za početak večeri. Svakom  učeniku i njegovom anđelu Ana Pleše je napisala par riječi  za  predstavljanje.

Ove školske godine u našu domsku obitelj stiglo je 17 novih učenika. Da im uljepšamo boravak odlučili smo im prirediti večer dobrodošlice. Svakom učeniku dodijelili smo jednog anđela čuvara i da mu pomogne u snalaženju, u cilju boljeg i bržeg prilagođavanja. Sve je počelo oko 17 sati kada smo počeli svečani program. Naša recitatorica Gabrijela Galko izvela je recitaciju „Anđele“ za početak večeri. Svakom  učeniku i njegovom anđelu Ana Pleše je napisala par riječi  za  predstavljanje, a evo kako je izgledalo:

Za početak nam dolazi vedra i vesela,naša zlatokosa,sigurno već pogađate o kome je riječ. Ona je IVANA IVANČEVIĆ  i  njen anđeo GABRIJELA GALKO.

Sljedeća dolazi mlada nogometna nada NK Moslavine,a on je KARLO PAPIĆ  i njegov anđeo IVANA MIJADŽIKOVIĆ

Predstavljamo trećeg,on je miran,ali iz mire tri vraga vire,on je KREŠIMIR ĆUMURDŽIĆ  s njegovim anđelom  KATJOM TOPIĆ.

Dolazi nam još jedna komunikativna djevojka koja se brzo uklopila u život i rad domskog života,ona je ANA-MARIJA  LENGELIĆ i njen anđeo NIKOLINA ČEVIZOVIĆ.

Kao petog najavljujemo jednog mladića koji već ima ima svoju ekipu za teretanu i gledanje filmova,to je DAVID HUŠKA,a njegov je anđeo TOMISLAV KUŠAN.

Ovaj mladić sve zna o Učeničkom Domu,njegova sestra je ovdje starosjedioc,on je pod njenom zaštitom,ali uskoro ćemo sve saznati o njemu,on je FILIP BLAŽEVIĆ i njegov anđeo je MONIKA MILŠINOVIĆ.

Još jedan mladić pod zaštitom svoje sestre,ali on već sam bira svoje puteve,MIHAEL ČEVIZOVIĆ sa svojim anđelom MIHAELOM VRANJIĆE,.

Dolazi nam dobri čovjek iz spavaonice broj 1.,smiren je i blag,a naočale mu dobro stoje,on je TEO BRKIĆ,a njegov anđeo KRUNOSLAV LILOVAC.

Sada slijedi jedan visoki mladić,očekujte sigurno da će biti košarkaš,ali on je novi Pletikosa i bit će golman domske momčadi,on je VEDRAN DRNIĆ i njegov anđeo je  VEDRAN MESIC.

Kao deseta dolazi nam učenica koja je pod zaštitom Marte Mlinarić,ona je njen mentor,a i njen večerašnji anđeo čuvar,ona je MONIKA DOŠEN.

Iz spavaonice broj 2 na polukatu,dolazi nam nestašni mladić koji se stalno otima kontroli učenika iz spavaonice i oni nikada ne znaju gdje je,ali večeras mu je anđeo DINO SOGONIĆ,a on je DOMINIK ŠEPOVIĆ.

Sljedeća je djevojka  koja se ponaša vrlo sigurno jer ima starijeg brata,dolazi iz lijepog maloga mjesta kraj Novoselca,a zove se Razljev,ona je VALENTINA PAVLEK,a njen anđeo je MONICA BADANJAK.

Ovog mladića svi u domu već znaju po krasnom osmijehu,nije nametljiv,ali ipak ima dva anđela čuvara,on je LEONARDO JAGATIĆ,a njegovi anđeli su NIKOLINA i IVANA.

Još jedan mladić s dražesnim osmijehom u pratnji svog brata IVANA kao anđela čuvara,to je SREĆKO GALEŠIĆ.

Stiže jedan učenik drugog razreda,on nam se zasada čini mističan i nedokučiv,nadamo se da ćemo ga uskoro upoznati,on je FILIP JAUK,a njegov anđeo čuvar je ROBERT MRKALJ.

Još jedna učenica drugog razreda,posjećuje školu u kontra turnusu od nas,ali već je zamijećena i svi mladići već govore o njoj,ona je VERENA KLOC, a njen anđeo čuvar je STEPHANI KOMLJENOVIĆ.

I još šećer na kraju, učenik koji voli jesti pahuljice, to je IVAN ŠTEFANAC i njegov anđeo RENATO SUDETIĆ.

NOVINAR : Matija Moćan