Predstava u našem Domu
Autor: Irena Šuljok, 26. 9. 2014.

Večeras se u našem Domu dogodilo nešto posebno.  Obično nam dogajatelji na ulazni pano postave plakate na kojima se vidi ponuda kazališnih predstava u Kutini. Ponekad nas ravnateljica počasti sa kazališnom predstavom  išli smo i u Zagreb posjetiti kazalište. Ovoga puta kazalište je došlo k nama. U posjet nam je došla amaterska Kazališna družina  BESKUĆNICI.

Izveli su predstavu pod nazivom  CVJETNA CESTA. Kada je na scenu izašla glavna glumica imenom Žužica , moglo bi se reći da je odmah začarala naše dečke. To je kraća komedija koja je potpuno zaokupila učenike našega Doma. Pokazalo se da mladi ljudi još uvijek vole pogledati dramski tekst na sceni i da bez obzira šta se o mladima govorioni su i dalje gladni kulturi. Nakon predstave nastavili smo se družiti s glumcima. Oni su također zainteresirane za nove članove svoje dramske družine, a i naši učenici za to pokazuju i interes. Slikali smo se s glumcima. Najviše me se dojmilo što ova kazališna družina okušlja sve uzraste (od 15. - 83. god.). Najstariji člna ove družine, Anton Bračevac recitirao nam je poeziju prof. Ante Juretića , voditelja ove družine. Antonijevo pismo Mirni ozarilo je naša lica u neformalnom druženju nakon predstave.

Izvjestila: Ana Pleše