Posebni programi
Dan planete Zemlje
Autor: Ines Kovačević, 23. 4. 2021.

Svake godine Učenički dom Kutina sudjeluje u obilježavanju Dana planete Zemlje. Cijeli ovaj tjedan bio je ispunjen raznim aktivnostima kako bi osvijestili koliko je važno čuvati naš planet, jer je on jedini dom kojeg imamo.

Krenuli smo već u ponedjeljak sa šetnjom do kutinskog gradskog bazena, kako bi pokazali važnost što manjeg korištenja vozila s emisijskim plinovima. Učenici i djelatnici su sudjelovali i u anketi na domskoj razini pod nazivom KOLIKO ČUVAM ZEMLJU, a rezultate ankete možete vidjeti ovdje.

Zatim smo prezentirali rezultate naše istraživačke nastave na temu GLJIVE U MOSLAVINI, u obliku edukativnog panoa. Srijeda je bila interaktivna provedbom edukativne radionice PLASTIČNO NIJE FANTASTIČNO. Učenici su se educirali o nastanku plastike, o gospodarenju otpadom te su osvijestili vlastite navike potrošnje različite ambalaže. Proveden je i interaktivni kviz u kahootu JE LI ZEMLJA OKRUGLA?

Na sam Dan planete Zemlje u četvrtak uključili smo se u akciju Zelene čistke i očistili digitalni otpad u našem domu. Obrisali smo 100 GB nekorištenih aplikacija, mutne i nepotrebne fotografije, videozapise, dokumente te stare e-mail poruke. Upriličili  smo i izložbu fotografija LIJEPA NAŠA ZEMLJA, te pogledali dokumentarni film PRIČA O PLASTICI, u kojem je naglasak bio na pretjeranoj upotrebi plastike u svakodnevnom životu, koja utječe negativno na zdravlje naše planete.